agendaCongres: Dissociatieve problematiek bij kinderen en adolescenten Leer meer over dissociatieve problemen, meestal veroorzaakt door vroegkinderlijke traumatisering, tijdens het 14e symposium Transgenerationeel georganiseerd geweld.
agendaNedKAD-conferentie 2025: Transdiagnostisch denken – hype, hoop of houvast? Transdiagnostisch denken doorbreekt de grenzen tussen diagnoses en zoekt naar overkoepelende mechanismen die psychische klachten verklaren. Dit lijkt een veelbelovend alternatief. Hoe stevig staat deze benadering? Wat is de evidentie, werkt transdiagnostisch behandelen beter dan stoornisspecifiek behandelen, roept het nieuwe vragen op of is het oude wijn in nieuwe zakken?
agendaAutisme: effectiever coachen en begeleiden Tijdens dit symposium ontdek je hoe goede afstemming, coaching en begeleiding het verschil kunnen maken voor mensen met autisme en hun ouders.
agendaWebinar – Signaleren en bespreken van vermoedens van seksueel misbruik In dit webinar bieden vier ervaren experts inzicht in belangrijke thema’s rond seksueel misbruik. Zij bespreken een diepgaand begrip van seksueel misbruik, de bijbehorende emotionele en psychologische gevolgen en effectieve manieren waarop professionals hierbij ondersteuning kunnen bieden. Daarnaast worden essentiële vaardigheden behandeld voor het veilig en ondersteunend voeren van gesprekken met kinderen bij een vermoeden van misbruik. Ook worden handvatten aangereikt voor empathische en heldere communicatie met ouders wanneer misbruik wordt vermoed. Tot slot ligt de nadruk op gehechtheidsinterventies die helpen de impact van misbruik op jonge kinderen te begrijpen en hen optimaal te ondersteunen in hun herstelproces.
agendaJaarlijks Congres – Hechtingsproblematiek Het congres over hechtingsproblematiek richt zich dit jaar op de uitdagingen en kansen binnen gehechtheid bij complexe problematiek. Tijdens het congres worden thema’s als basisvertrouwen bij complexe zorgbehoeften, de invloed van oudertrauma op kindgedrag en de signalering van hechtingsproblemen bij LVB of GGZ-problematiek besproken. Ook wordt aandacht besteed aan oudergerichte begeleiding en gezinsgerichte interventies, met als doel een veilige hechtingsrelatie te bevorderen.
agendaIn verbinding: in gesprek over het grijze gebied bij dilemma’s rond vrijheidsbeperking Het is als professioneel opvoeder soms lastig te bepalen wat je wel en niet mag doen en waar de grens tussen opvoeden, beschermen en vrijheidsbeperking ligt. Hoe zoek jij je weg in het grijze gebied? Welke dilemma’s, twijfels en onzekerheden kom je tegen? Wat helpt jou om hierin je weg te vinden?
agendaCongres: Eetstoornissen Tijdens dit congres staat het belang van vroegsignalering en vroegbehandeling centraal, evenals de kracht van samenwerking binnen een goed functionerend netwerk van zorgprofessionals.
agendaCongres: Levend verlies Tijdens het congres Levend verlies krijg je inzicht in de gelaagdheid van dit verlies, leer je het te herkennen binnen gezinnen, en ontwikkel je vaardigheden om verdriet dat telkens terugkomt bespreekbaar te maken en zorgvuldig te begeleiden.
agendaCongres: LVB en ouderschap Krijg inzicht in wetenschappelijke bevindingen, leer hoe je grenzen aan hulpverlening bewaakt, en laat je raken door de ervaringen van kinderen en ouders uit de praktijk.
agendaCongres – Overprikkeling Tijdens dit congres staat de werking van prikkelverwerking in het brein centraal, met aandacht voor wat er gebeurt wanneer deze verwerking wordt verstoord of overbelast. Zeven deskundige sprekers zorgen voor een inspirerend en inhoudelijk sterk programma.